Ułatwienia dostępu

  • Belka z logotypami PS WPR 2023-2027

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ

zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ

Data publikacji pierwotnej strony internetowej: 01 czerwca 2012 roku.

Data publikacji aktualnej strony internetowej: 01 października 2024 roku.

Data ostatniej istotnej aktualizacji:  20 października 2024 roku.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
  • niektóre załączniki w formacie PDF, JPG, DOC, DOCX XLS, XLSX zamieszczone na naszej stronie mogą nie być w pełni dostępne, z uwagi na fakt, że zostały wytworzone/opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej lub pochodzą ze źródeł zewnętrznych a LGD nie posiada odpowiednich praw i umocowań do ich modyfikacji również pod względem dostępności cyfrowej.
  • część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego z uwagi że mają one charakter dekoracyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.

Treści nieobjęte przepisami

Dokumenty archiwalne opublikowane na pierwotnej stronie przed 23 września 2018 r. mogą nie być w pełni dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich, skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować.

Nadmierne koszty

Zapewnienie dostępności cyfrowej wszystkich funkcji pierwotnej strony www oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako nadmierne obciążenie opisane w ustawie o dostępności cyfrowej. Oceniliśmy to na podstawie Analizy kosztów dostępności cyfrowej. 

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Data sporządzenia deklaracji: 01 października 2024 roku.
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji: 21 października 2024 r.

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Dariusza Trojakowskiego — e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: 505 759 320.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do Zarządu Stowarzyszenia:

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Północ

Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 10, lokal numer 0.2, 87-500 Rypin,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna
Adres siedziby i biura LGD: ul. Tadeusza Kościuszki 10, lokal numer 0.2,  87-500 Rypin,

Do budynku można dojechać:

od drogi 534 (ulica Tadeusza Kościuszki)

od drogi 557 (ulica Lipnowska)

  • samodzielnie:
    • parking jest przed budynkiem, w strefie bezpłatnego parkowania za zjazdem z ul. Rzeźniczej,
    • przed wejściem głównym B są cztery oznakowane miejsca postojowe, przeznaczone dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami,
  • środkami komunikacji publicznej:
    • dojazd bezpłatnym elektrobusem komunikacji miejskiej. Uwaga ta opcja bezpłatnego transportu dostępna dla osób posiadających Rypińską Kartę Seniora ,

Główna siedziba Stowarzyszenia znajduje się w budynku Centrum Aktywności Społecznej "KATLOKI" przy Tadeusza Kościuszki 10, lokal numer 0.2,  87-500 Rypin, z którego usunięto podstawowe bariery architektoniczne i organizacyjne oraz przystosowano do obsługi osób ze szczególnymi potrzebami w następującym zakresie:

Wejście główne (A) do budynku znajduje się od strony ulicy Tadeusza Kościuszki i odbywa się po schodach, bez ułatwień dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dodatkowe wejście (B), z poziomu terenu, które umożliwia dostęp dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi znajduje się od strony parkingów obiektu za zjazdem z ul. Rzeźniczej. Budynek posiada dźwig osobowy (winda)dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami z dostępem do wszystkich kondygnacji budynku. Budynek posiada toalety z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Na parkingu wewnętrznym oznaczone są 4 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie kondygnacje w raz salą konferencyjną znajdującą się na ostatniej kondygnacji.

Recepcja jest po prawej stronie od wejścia A.

Na ciągach komunikacyjnych w budynku nie ma przeszkód architektonicznych w postaci progów, uskoków itp. Zapewniona jest także odpowiednia szerokość korytarzy, co umożliwia swobodne przemieszczanie się po budynku i dostęp do pomieszczeń.

Przed budynkiem są 4 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a, brak jest pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych

W naszej Lokalnej Grupie Działania obowiązuje zasada, że pracownicy odbierają umówionych gości z recepcji osobiście.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Przy recepcji znajduje się czytelna tablica informacyjna, na której rozpisane zostały rozkłady wszystkich pomieszczeń w budynku - w tablicy została zastosowana powiększona czcionką.  

Logo RLKS 2021-2027

Perspektywa-finansowa-RLKS-2014-2020

Logo perspektywa finansowa LEADER 2007-2013